2008-05-31

Firebird szybszy od MS SQL oraz od Oracle

Testy szybkości działania różnych serwerów baz danych od zawsze budzą większe lub mniejsze kontrowersje. Z jednej strony opracowano różne standardowe zestawy testów. Jednak fachowcy często je krytykują, że nie nie za bardzo odpowiadają one rzeczywistym sposobom wykorzystania baz danych. Pewnie dlatego niejednokrotnie subiektywne opinie użytkowników są inne niż wyniki oficjalnych testów.

Chyba z tego powodu niektórzy piszą własne, niestandardowe testy, dzięki którym mogą wykonać testy bardziej odpowiadające przewidywanym zadaniom. Jeden z takich testów opisany jest w jednym z wątków w forum Firebird Experts. Autor porównywał wydajność FB2.1, OraXE and SQLServerXE, korzystając za każdym razem ze sterowników .NET dostarczonych przez producentów poszczególnych serwerów. W tym teście okazało się, że wydajność serwera Firebird była znacznie wyższa niż wydajność jego konkurentów.

2 komentarze:

  1. Przydałby się jakiś link do informacji o testach. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W trakcie pisania tej wiadomości miałem jakieś komunikaty o problemach z zapisywaniem informacji na serwerze. Byłem przekonany, że wiadomość w ogóle nie została zapisana. Miałem ją napisać jeszcze raz następnego dnia.

    Teraz tekst jest kompletny.

    OdpowiedzUsuń