2009-10-20

Dlaczego Firebird jest fajny

Dyskusje o wyższości jednych programów nad innymi przypominają często dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy. W blogu IBSurgeon zamieszczony został artykuł zatytułowany Why Firebird is cool? W nieco żartobliwej formie autor udowadnia w niej, że Firebird jest całkiem fajnym serwerem SQL.

Firebird jest serwerem uniwersalnym. Może działać w różnych systemach. Bazy danych mogą być między tymi systemami bardzo łatwo przenoszone. Firebird może być również wykorzystywany w zadaniach dowolnego typu: ERP, CRM, finansowe, raportujące, strony internetowe i wiele innych.

Firebird jest elastyczny. Pozwala programistom szybko i efektywnie uzyskiwać oczekiwane rezultaty. Można z nim współpracować stosując szeroką gamę narzędzi programistycznych: .NET, Delphi, Java, PHP i tuzin mniej znanych języków programowania.

Co najważniejsze: Firebird jest wystarczająco dobry do większości zastosowań.

W artykule autor polemizuje również z popularnymi fałszywych mitami związanych z Firebird — że jest przeznaczony tylko dla niewielkich baz danych lub że wolno działa.

Cały artykuł można przeczytać »tutaj«.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz