2010-04-20

List do użytkowników Firebird

Drodzy członkowie Firebird Fundation oraz użytkownicy Firebird

Aby uczcić 10 rocznicę istnienia Firebird oraz udostępnienie Firebird 2.5, Komitet Firebird Fundation zachęca do organizowania na całym świecie konferencji poświęconych Firebird.

Chodzi o to, aby zorganizować konferencje Firebird wszędzie tam, gdzie jest społeczność użytkowników Firebird — aby było co najmniej 10 konferencji na 10-lecie Firebird.

Te konferencje mogą mieć różne formuły, od kilkugodzinnego do trzydniowego spotkania. Tematem mogą być zaawansowane zagadnienia prezentowane przez programistów, ale również pokazy Firebird, informacje o projekcie Firebird, pokaz narzędzi dla Firebird, wykłady o nowych cechach Firebird 2.5 itp.

Dotychczas mamy zaplanowane:

  • Jednodniowa konferencja na Ukrainie, w piątek, 23 kwietnia 2010 r.
  • Firebird Developers Days w Brazylii, w lipcu 2010 r.
  • Trzydniowa konferencja HK-Software i Firebird w Bremen, Niemcy, w listopadzie.
  • Planowane są również konferencje w Sarajewie, Francji, Włoszech, Czechach i Rosji.
Byłoby miło, gdyby tak takie wydarzenia odbyły się w krajach, gdzie są użytkownicy Firebird, ale nigdy dotychczas nie było takiej konferencji (Polska, USA, Kanada, Australia, Południowa Afryka itd.)

Koordynujemy te wysiłki z kampanią MindTheBird. Mamy już użyteczne materiały (pokazy slajdów, zarejestrowane konferencje internetowe).

Pracujemy nad „pakietem na 10-lecie Firebird”. Organizatorzy konferencji mogą go użyć jako podstawę do przygotowania konferencji (na przykład wykład i prezentacja o Firebird od pierwszego dnia do teraźniejszości oraz plany na przyszłość). Ułatwi zorganizowanie konferencji, gdy jej organizatory nie mają do dyspozycji lokalnych programistów Firebird i nie mogą pozwolić sobie na zaproszenie kogoś.

Szukamy ochotników do:

  • zorganizowania takiej konferencji w swoim kraju
  • przygotowania programu konferencji
  • szukania sponsorów konferencji
  • wykładowców
Wkrótce przygotowane zostaną strony internetowe popularyzujące tę inicjatywę. Dlatego każdą osobę lub instytucję chętnych do pomocy prosimy o zapisanie się na specjalną listę mailingową https://lists.firebirdsql.org/cgi-bin/mailman/listinfo/fbconference, dzięki której będziemy mogli koordynować nasze wysiłki.

Dziękuję,
Philippe Makowski
Firebird Fundation

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz