2010-06-16

Sterownik dbExpress wer. 25

Dostępna jest kolejna wersja darmowego sterownika dbExpress dla Firebird. W tej wersji sterownika autor wprowadził jedną poprawkę.

2 komentarze:

  1. Ja mam pytanie jedno, w sumie nie związane z newsem ale musze je zadać. Dlaczego na domowej stronie firebirda nie ma normlanej dokumnetacji? Na wrzucane jakis syfów w postac quick guide gdize nic nie ma, relese notes, manuale tyczace sie konlretych cech bazy ale gdzie jeden manual, ktory mozna zassac, i zaczac czytac strona po stronie zaczynajac od podstaowoych rzeczy konaczac bo jakies zaawnasowane dzialy tlumaczace dzialanie optymalizator/prasera firebirda?

    OdpowiedzUsuń
  2. Może dlatego, że projekt nie ma wystarczająco wielu sponsorów, aby zapłacić komuś za napisanie takiego podręcznika. Trudno go napisać w wolnym czasie. Wiem, bo zastanawiałem się nad napisaniem podręcznika Firebird (po polsku).

    Sądzę, że nie jest tak źle. Można na przykład zacząć od http://www.firebirdsql.org/pdfmanual/Using-Firebird_(wip).pdf. Następnie możesz przejrzeć podręczniki do InterBase 6.0 (są na stronie http://www.firebirdsql.org/index.php?op=doc). Na koniec możesz zapoznać się z http://www.firebirdsql.org/pdfrefdocs/Firebird-2.1-LangRef-Update.pdf.

    OdpowiedzUsuń