2011-02-23

Wiele serwerów Firebird w Ubuntu

Czy instalowanie wielu serwerów Firebird w jednym komputerze ma sens? W typowych przypadkach nie. Jeden serwer Firebird może przecież obsługiwać wiele różnych baz danych. Są jednak przypadki szczególne. Na przykład może się zdarzyć, że ten sam komputer jest wykorzystywany do obsługi bazy produkcyjnej i bazy testowej. W zasadzie nie powinno się używać tego samego komputera w celach produkcyjnych, ale… życie stwarza różne potrzeby, a jeżeli na przykład serwer produkcyjny nie jest mocno obciążony, to w zasadzie dlaczego by go nie wykorzystać.

Może się zdarzyć, że w procesie testowania jakieś błędnie zbudowane zapytanie SQL będzie trwać tak długo, że konieczne stanie się zabicie procesu serwera. W tego typu sytuacjach sensowne będzie zainstalowanie na tym samym komputerze oddzielnej instancji Firebird do obsługi baz produkcyjnych, i oddzielnych instancji do testowania.

Na »tej stronie« internetowej zamieszczone są praktyczne wskazówki, jak zainstalować kilka instancji Firebird 2.1 w systemie operacyjnym Ubuntu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz