2012-11-03

Dopalacz dla Firebird

Jak przyspieszyć działanie serwera Firebird? Są dwa oczywiste sposoby. Można optymalizować strukturę bazy danych oraz algorytmy korzystania z bazy danych. To zdecydowanie warto robić.

Innym, niezależnym sposobem jest usprawnienie sprzętu. Można użyć szybszy dysk lub — lepiej — macierz dyskową. Można zainstalować więcej pamięci RAM. Dzięki temu więcej danych można buforować w pamięci podręcznej serwera. Można użyć komputer z większą liczbą procesorów.

Co robić, jeżeli powyższe sposoby okażą się niewystarczające? Firma HK-Software, producent znanego programu IBExpert ma na to radę: dysk SSD.

Standardowe dyski SSD nie są zaprojektowane do optymalnego działania w sposób, w jaki działa Firebird. Firma HK-Software oferuje dyski SSD dla których gwarantuje, że po przeniesieniu bazy danych na taki dysk działania będą wykonywane ponad dwukrotnie szybciej!

Obecnie firma oferuje dwa takie dyski — o pojemności 120 i 240 GB. Dyski te są rekomendowane do przechowywania baz danych o rozmiarze do 40 i 80 GB.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz