Dla prasy

Opisy Firebird

Poniżej zamieszczone są cztery opisy Firebird: bardzo krótki, krótki, średni i długi. Możesz swobodnie je wykorzystywać w swoich materiałach lub artykułach związanych z Firebird.

Jeżeli masz wątpliwości, uwagi lub chcesz o coś zapytać, możesz się ze mną skontaktować:
Bardzo krótki (58 wyrazów, 474 znaki)
Firebird® jest otwartym, uniwersalnym systemem zarządzania bazami, używanym na całym świecie przez około milion programistów w różnych aplikacjach bazodanowych: od systemów wbudowanych po rozwiązania dla przedsiębiorstw z terabajtowymi bazami danych. Firebird wspiera ACID, wyzwalacze, procedury składowane, funkcje zdefiniowane przez użytkownika (UDF) i zdarzenia. Istnieją wersje dla 32 i 64-bitowych systemów operacyjnych Windows, Linux, MacOS-X, UP-UX, FreeBSD i innych.

Krótki (84 wyrazy, 719 znaków)
Firebird® jest otwartym, uniwersalnym systemem zarządzania bazami, używanym na całym świecie przez około milion programistów w różnych aplikacjach bazodanowych: od systemów wbudowanych po rozwiązania dla przedsiębiorstw z terabajtowymi bazami danych.

Firebird wspiera ACID, wyzwalacze, procedury składowane, funkcje zdefiniowane przez użytkownika (UDF) i zdarzenia. Istnieją wersje dla 32 i 64-bitowych systemów operacyjnych Windows, Linux, MacOS-X, UP-UX, FreeBSD i innych. Połączenie wysokiej wy­dajności, niewielkich narzutów, najwyższej skalowalności, bardzo łatwego instalowania oraz całkowicie bezpłatnego rozpowszechniania czynią z Firebird bardzo atrakcyjną ofertę dla wszystkich grup programistów i sprzedawców.

Średni (174 wyrazy, 1198 znaków)
Otwarty system zarządzania bazami danych Firebird® sprawdza się doskonale oraz skaluje imponująco, począwszy od systemów wbu­do­­wanych lub aplikacji jednostanowiskowych, skończywszy na za­sto­so­wa­niach przemysłowych z wieloma dużymi bazami danych (ponad 500 GB), z których korzystają jednocześnie setki użytkowników.

Istnieją wersje Firebird dla 32 i 64-bitowych systemów operacyjnych Windows i Linux, działa również w MaxOS-X, HP-UX, FreeBSD i innych systemach. Zawiera mechanizm łatwej migracji między tymi platformami.

Jedną z kluczowych cech Firebird jest architektura wielogeneracyjna. Dzięki temu możliwe jest tworzenie i utrzymywanie hybrydowych aplikacji OLTP i OLAP. Firebird wspiera procedury składowane, wyzwalacze, zdarzenia i funkcje zdefiniowane przez użytkownika (UDF), zawiera też całościową implementację standardu SQL92. Istnieje wiele możliwości łączenia się z bazami danych.

Połączenie wysokiej wydajności, niewielkich narzutów, najwyższej skalowalności, bardzo łatwego instalowania oraz całkowicie bezpłatnego rozpowszechniania czynią z Firebird bardzo atrakcyjną ofertę dla wszystkich grup programistów i sprzedawców. Jest on używany przez około milion programistów na całym świecie.

Długi (193 wyrazy, 1567 znaków)
Otwarty system zarządzania bazami danych Firebird® sprawdza się doskonale oraz imponująco skaluje, począwszy systemów wbudowanych lub aplikacjach jednostanowiskowych, skończywszy na zastosowaniach przemysłowych z wieloma dużymi bazami danych (ponad 500 GB), z których korzystają jednocześnie setki użytkowników.

Firebird może działać na różnych platformach sprzętowych i systemowych: Windows, Linux, MacOS-X, HP-UX, AIX, Solaris i inne. Działa na procesorach x86, x64 oraz PowerPC, Sparc oraz na innych platformach sprzętowych. Zawiera mechanizmy łatwej migracji pomiędzy tymi platformami.

Jedną z najważniejszych cech Firebird jest architektura wielogeneracyjna. Dzięki temu możliwe jest tworzenie i utrzymywanie aplikacji typu OLTP i OLAP. Firebird może służyć jednocześnie jako analityczne i operacyjne źródło danych, ponieważ procesy pobierające dane zazwyczaj nie blokują działania procesów zapisujących te same dane.

Firebird wspiera procedury przechowywane w bazie, wyzwalacze, całościowo wspiera standard SQL92. Umożliwia łączenie się z bazami danych na wiele różnych sposobów. Wysoka zgodność ze standardami przemysłowymi powoduje, że Firebird jest oczywistym wyborem do tworzenia wielooperacyjnych aplikacji dla środowisk jednorodnych i hybrydowych.

Połączenie wysokiej wydajności, niewielkich narzutów, najwyższej skalowalności, bardzo łatwego instalowania oraz całkowicie bezpłatnego rozpowszechniania czynią z Firebird bardzo atrakcyjną ofertę dla wszystkich grup programistów i sprzedawców. Jest on używany przez około milion programistów na całym świecie.